Reikia profesionalaus patarimo?
Kokybiški ir patikimi stogo remonto, bei dengimo sprendimai

Pagrindinė stogo paskirtis – saugoti pastatą nuo atmosferos kritulių, temperatūrinių poveikių ir kitų aplinkos veiksnių. Stogo konstrukcija, nuolydis, dangos ir naudojamos medžiagos parenkami atsižvelgiant į klimato sąlygas, pastato paskirtį ir kitus aspektus.

Šiuo metu priimta visus stogus klasifikuoti pagal jų nuolydį į dvi grupes:

  • plokštieji arba mažo nuolydžio stogai (iki 15 proc.);
  • šlaitiniai stogai (daugiau 15 proc.).
Šlaitiniai ir plokštieji stogai

Atsižvelgiant į paskirtį, sutapdintieji stogai daromi neeksploatuojami ir eksploatuojami, kai virš jų įrengiamos terasos, gėlynai ar net baseinai. Pagal konstrukciją stogai gali būti apšiltinti ir neapšiltinti, vėdinamieji ir nevėdinamieji. Nepaisant tokios įvairovės, pagrindiniai sutapdintųjų stogų elementai yra tie patys:

1) laikančioji konstrukcija (viršutinio aukšto denginys),

2) garo izoliacija,

3) šiltinamoji izoliacija su vėdinamuoju oro tarpu arba be jo,

4) išlyginamasis sluoksnis,

5) viršutinė stogo danga,

6) apsauginis stogo dangos sluoksnis.

Stogo dangos pagrindas

Bet kokia stogo danga yra plona, todėl jos kokybė labai priklauso nuo pagrindo, ant kurio ji įrengta. Stogo dangos pagrindu gali būti šilumos izoliuojamųjų plokščių viršutinis paviršius, cemento smėlio arba betono išlyginamasis sluoksnis, surenkamosios gelžbetoninės plokštės, medinis paklotas ir t. t.
Pagrindas turi būti lygus ir stiprus.

Stogo danga – tai plonas nuo kelių milimetrų iki centimetro storio – bitumo sluoksnis, armuotas keliais sluoksniais specialios medžiagos (stiklūnu, poliesterio pluoštu, stiklo audiniu ir pan.). Jie saugo bitumą nuo sutrūkinėjimo eksploatacijos metu. Pastaruoju metu vietoje bitumo vis dažniau naudojamos polimerinės bituminės kompozicijos arba vien polimerinės plėvelės.

Ritininių stogo dangų įrengimas

Plokštieji stogai ritinines stogo dangos

Stogo danga iš ritininių medžiagų įrengiama daugiasluoksnė. Sluoksnių skaičius parenkamas pagal stogo nuolydį ir naudojamų ritininių medžiagų storį. Prie pagrindo arba apatinio dangos sluoksnio juostos gali būti tvirtinamos šiais būdais:

  • klijuojant karšta arba šalta mastika;
  • prilydant, kai jungiami paviršiai plastifikuojami pašildant arba apdorojant skiedikliais;
  • tvirtinant pirmą sluoksnį mechaniškai metalinėmis arba plastikinėmis smeigėmis su plačia galvute, kurios įleidžiamos į pagrindą.

 

[Informacijos šaltinis: VGTU, www.e-stud.vgtu.lt/users/files/dest/4382/10_statybos_technologija.ppt]